Znáte ten pocit, kdy cítíte, že v sobě máte potenciál tvořit a rozvíjet se, ale ve vaší realitě je to jinak? Zde je jednoduchých 11 tipů, jak začít pracovat sám na sobě téměř ihned:

 

VDĚČNOST
Vděčnost je ta síla, kterou můžeme vytvořit cokoliv našem životě. Vděčnost je emoce k dosažení spokojeného života a hojnosti. Vděčnost je jedna z nejsilnějších emocí, jimiž si můžete do života vnést dobro a nadbytek toho, po čem toužíte. Určitě už jste to někde slyšeli.

Jak se říká, pokud něco nemáš, prociťuj vděčnost, že je to tady a ono to nějak přijde. Já osobně měl dříve svůj focus na věci, které si přeji nebo které my chybí. Poté jsem si uvědomil, že takhle vlastně přijít nemůžou, protože se soustředím na nedostatek a to akorát přitahuje více nedostatku. Můžeme být vděčni úplně za cokoliv a také kdykoliv. Pak nám teprve vesmír může seslat více toho, po čem toužíme. Je to opravdu jednoduché, stačí si z toho jen vytvořit návyk a pravidelně prociťovat vděčnost.

ZAČÍT SE VZDĚLÁVAT
Žijeme v té nejlepší době, kde je všude spousty informací, knih, filmů, článků, kurzů, workshopů… Stačí si je jen najít. V dnešní době je spousty leaderů, duchovních učitelů a vůdců, kteří sdílí nejrůznější rady. Stačí si jen najít pár lidí, kteří jsou tam, kde si přejeme být my, začít je sledovat a uvést jejich návyky do své reality. A to není tak úplně jednoduché. Znám spousty lidí, kteří čtou a čtou a přečetli nespočetně mnoho knih, ale principy, které se dozvěděli nikdy neuvedli do praxe. Dbejte na to, abyste tyhle věci, které se dozvíte, také zařadili do svého každodenního života.Něco vědět a něco dělat je velký rozdíl.

Michael Bernard Beckwith, duchovní učitel a zakladatel spirituálního centra AGAPE v Californii

CVIČENÍ
Pohyb je základ! Naše tělo funguje úplně v jiných vibracích, když se mu naplno věnujeme. Znáte ten krásný pocit po hodiny jógy nebo posilování, když skončíte svou hodinu? Tělo se nám odvděčí za vše. A platí to i naopak, pokud pro něj dělat nic nebudeme, pocítíme opačný efekt. Pohybem značně navyšuje naše vibrace a má velký vliv na naši náladu. Pokud jste v depresy, běžte se proběhnout. Za mě osobně je spojení jógy, workoutu a tance, nejlepší kombinací, jak dělat něco pro své tělo.

ZDRAVÁ STRAVA
Strava má vliv na naše myšlenky. V dnešní době se stalo veganství velkým trendem. Všude po světě vznikají nejrůznější veganské restaurace, obchody a dokonce i supermarkety. Nikdy nebylo jednodušší být veganem než teď. Sice tento způsob života stojí značně víc peněz, ale tím, že začnete zdravě jíst se vám zvýší vibrace a vy se můžete snadněji dostat fo flow. Samozřejmě nenutím nikoho aby přestal jíst maso, to musí přijít přírodní cestou naprosto samo. Každopádně zkuste se podívat na svůj jídelníček, co vůbec jíte Od té doby co jsem přestal jíst maso, téměř vypustil cukr a přestal s alkoholem, se cítím o hodně jinak. Rostlinná strava nám dává vše, co potřebujeme. Není divu že nejnovější mistři světa bývají často vegani.

BRZKÉ VSTÁVÁNÍ A NALADĚNÍ SE
Určitě to znáte, že když se probudíte brzo ráno a dobře se naladíte, den vám přijde dlouhý a máte pocit, že jste toho stihli mnohem více než normálně. Lehce se o tom píše, ovšem uvést brzké vstávání do praxe už tak jednoduché není. Každopádně jaké máme ráno, takový máme celý den. Mě osobně dost pomáhá mít něco ráno domluvené, zavázat se, že opravdu vstanu. Doporučuji si také vytvořit svůj ranní rituál podle sebe, ať už to jsou afirmace, jóga, tanec nebo cokoliv jiného, co vás na ten naladí. Dnes se cítím skvěle.


PŘESTAT SOUDIT NEBO SE POROVNÁVAT
Jedině s kým bysme se měli porovnávat, je se svou nejlepší verzí sama sebe. Nejde o to se srovnávat s někým jiným. Vy sami víte kde a kým chcete být. Jste jedineční, nechtějte být jako někdo. Buďte jen sami sebou, jak nejvíc to jde.Tím, že se přestaneme porovnávat a také soudit, ušetříme spousty energie. Vyrostli jsme v prostředí, kde souzení lidí je naprostá klasika. Ten má to, ten je takový atd. K čemu nám jsou tyhle myšlenky? Pomáhají nám nějak? Začněme se zaměřovat na věci, které nám přinesou pozitivní energii a pocity. Základem si je uvědomit, o čem vůbec přemýšlíme.

ZAČÍT TRÁVIT ČAS SÁM RÁD ZE SEBOU
Před třemi roky, trávit čas rád sám se sebou, pro mě bylo naprosto nemožné. V pátek večer jsem snad nikdy nevydržel sám doma. Pamatuji si den, kdy jsem měl někam jít se svými přáteli, ale nakonec jsem zůstal doma a poprvé v životě si na papír sepsal své cíle. Cítil jsem se opravdu krásně. Naplnilo mě to mnohem více než někde sedět a povídal. Pomalu jsem začal trávit čas rád se sebou a postupem času se z toho stal naprostý základ. Vyhodnocovat jestli dělám to co chci, jestli jdu dobrým směrem, plánovat svůj čas, vzdělávat, zameditovat, je tolik způsobů jak začít trávit čas rád sám se sebou.

ZAČÍT PSÁT DENÍK
Deník je skvělá pomůcka, která pomáhá vyčistit hlavu a uchovat hluboké vzpomínky na papíře. Někdy si psaním deníku, člověk uvědomí spousty věcí. Navíc je to opravdu nádherný pocit, když se po nějaké době vrátíte ke svým myšlenkách a můžete vidět, co jste prožívali a jak jste se posunuli.

MEDITACE
Vypnutí myšlenek, soustředění se na svůj dech. Dech je mostem mezi vnitřním a vnějším světě.
Základ všeho je meditace, která se v poslední době také dost rozšiřuje. Je to způsob jak se dostat do stavu mysli, kdy naprosto vypneme. Žijeme v době, kde je na světe nejvíce lidí, co kdy bylo. Jelikož jsme všichni propojeni navzájem, mají na náš vliv i myšlenky ostatních lidí. Meditací se můžeme dostat do stavů naprosté relaxace, kdy na nic nemyslíme. Pokud nevíte jak začít doporučuji zkusit řízené meditace na youtube, kterých je plno. Také je dobré si najít člověka se kterou sdílet svou zkušenost a růst, jak si s meditováním vedete. Spřátelte se svou myslí.

NEMLUVIT O TOM CO DĚLÁTE, ALE DĚLAT TO
Za prvé, to že mluvíte o svém přáním nebo vizi, ubíráte přání energii. Zbytečně ji dostáváte do většího energetického prostoru. Navíc, když to ještě říkáte člověku, který si myslí, že je to nereálné, vibrace se jasně sníží. Když už chcete něco takového sdílet, pozorně si vyberte někoho, kdo vás určitě svou zpětnou vazbou posune, poradí a nebo řekne kvalitní názor. I když jste z toho tak moc nadšeni, nechte si to pro sebe a pocit nadšení použijte jako hnací motor pokračovat dále. Mě osobně trvalo tři roky než jsem si uvědomil, že o věcech jenom mluvím, ale vůbec nic pro ně nedělám. Stačí si to jen uvědomit a začít.

PRAVIDELNOST
Pokud jste tento článek dočetli až sem, gratuluji. Teď ovšem přichází to nejdůležitější – pravidelnost. Pokud chcete vidět výsledky, je potřeba tyhle věci DĚLAT PRAVIDELNĚ. Nejde o to se jednou přinutit meditovat a pak nic. Nejde o to vstát jedno ráno, mít jeden našlapaný den a zbytek týdne nic nedělat. Udělejte si z toho hru, bavte se. Život je hra, tak si hrajme. Děláte to sami pro sebe. Pro pocit naplnění, proto abyste se cítili skvěle. Pravidelnost vám přinese zaručené výsledky. I když to někdy možná nebude nejlehčí, vydržte a věřte. Vše co si dokážete představit, je možné!

Tento článek je napsán z mé vlastní zkušenosti.

Přeji Vám, ať najdete sami sebe a jste na své pravé cestě.

 

Pin It on Pinterest

Share This