Příchází moment, na který jsem se moc těšil. Je na čase si shrnout tento výlet. Když jsem v únoru 2015 odjížděl z Česka na tři týdny do střední Ameriky, neměl jsem nejmenší tušení, že tento výlet mi změní život. Ze tří týdnů se spontánně staly dva roky a pět měsíců. Objevil jsem úplně nový svět. Prošel jsem obrovskou transformací, která mi naprosto změnila pohled na můj život. Celkem jsem navštívil 9 zemí (El Salvador, Honduras, Guatemala, Mexiko, USA – Las Vegas, Bali, Singapur, Malaisia, Thajsko). Naučil se základy španělštiny, bahaštiny a plynule jsem se naučil anglicky. Našel jsem taky místo, kde cítím svůj domov a to je město Ubud na Bali.

 

PŘÁTELÉ PO CELÉM SVĚTĚ

Už když jsem bydlel v Česku, mé velké přání bylo – mít přátelé z celého světa. S obrovskou vděčností můžu říct, že tohle přání se splnilo. Mám tolik vesmírných přátel, kteří mě obohacují.

POKER

Našel jsem sám sebe. Když jsem vyjížděl myslel jsem si, že můj se je být slavný pokrový hráč, který bude ve Vegas a bude trávit čas po casinech. Nicméně díky pěti měsícům ve střední Americe, jsem se ve Vegas necítil vůbec dobře a uvědomil si, že poker a gambling nemá nic společného se smyslem mého života. Od té doby, co tohle uvědomění ve Vegas přišlo, jsem poker nehrál.

MATERIALISMUS

Dříve jsem žil pro materiální věci. Myslel jsem si, že to je to, co mě činí šťastným. Říkával jsem si, čím lepší auto budu mít, tím víc budu happy.  Dnes je má perspektiva naprosto jiná. Chápu, že štěstí je pocit, který pochází zevnitř. Základem pro mě je následovat svou vášeň a dělat věci, které mě baví. Ke štěstí mi nyní stačí opravdu málo, například být v přírodě, být mezi lidmi, které mám rád a nebo dělat věci, které mě naplňují s láskou a nadšením.

PRAVÁ CESTA

Jsem vesmírně vděčný, že jsem objevil cestu, kterou se v životě ubírat. Teď už vím, že osobní rozvoj, spiritualita, zkoušet neustále nové věci a se rozvíjet je má cesta

CESTOVÁNÍ – NEJLEPŠÍ MOŽNÁ INVESTICE

Pokud někdo netuší, jakým směrem se v životě ubírat, určitě mu doporučuji cestovat. Cestování člověka dostane do situací, ve kterých nikdy nebyl, rozšíří mu absolutně vědomí o realitě, uvidí věci, které nikdy neviděl. Za mě osobně má obrovskou hodnotu poznávat nové lidi z celého světa a dozvídat se o nich.

KOMNUNIKACE

Cestování mi také přineslo schopnost komunikace na úplně jiné úrovni. Dá se říct, že angličtina mi otevřela dveře do celého světa. Nedělá mi problém se teď začít bavit s někým cizím, dřív jsem si to nedokázal představit. Dokonce jsem začal pracovat v angličtině, takže konzultace a nebo prezentace, teď můžu dělat pro všechny.

JÍT MIMO KOMFORTNÍ ZÓNU

Dříve to bylo opravdu ne úplně jednoduché, jet někam, kde neznám jazyk, nevím kde budu spát, nevím co se bude dít. Každopádně teď v tom vidím obrovskou hodnotu. V téhle situaci se naprosto otvírám vesmíru a právě v těchto situacích mi přišlo nejvíc synchronicit. Řídím se pravidlem neustále vystupovat z komfortní zóny, zkoušet nové věci, jezdit na nová místa. Nikdy nedopustit aby můj život byl stereotypní.

COACHING

Díky coachingu, který se za tu dobu posunul vesmírně, jsem se naučil mnoho věcí. Coachingem prošlo přes 60 lidí ve většině případů jsou to Češi žijící v zahraničí. S některými pracujeme dokonce více než jeden rok na jejich cílech, vizích a povídáme si o smyslu života. Vidět pak, když se jim splní nějaké velké přání, je nádherný pocit, který mě opravdu naplňuje.

BALANCE

Poprvé v životě jsem objevil svůj balance a chápu jak důležité je mít v životě vyrovnanost. Dřív jsem si myslel, že všechno je jen pozitivní, highvibes, atd. Teď už chápu, že v životě to je vždy nahoru a dolů a že mým úkolem je naučit se milovat ty ,,špatné,, věci, stejně jako ty dobré. Když jsme dole, dostáváme možnost je naučit novým věcem, růst a dojít k novým uvědoměním

POROZUMĚNÍ ŽIVOTA NA HLUBOKÉ ÚROVNI, SMYSL ŽIVOTA

Vím, že nic nevím. Bež do školy, studuj, po škole běž do práce a pracuj. Za vydělané peníze si můžeš koupit auto, dům, dovolené. Televize, nezdravé jídlo, negativní filmy.  Tak nějak jsem to vnímal, ale teď? Jsem strůjcem vlastního života, nejsem tu od toho abych šel s davem. Pokládám si každý den otázky typu proč jsem tady, jaký to má smysl. Přece musí být něco vyššího. Věřím, že všechny tyhle věci jsou v nás, stačí si jen vzpomenout.

SPOJITOST S PŘÍRODOU

Jsem nesmírně vděčný svým rodičům za dětství jaké jsem prožil. Trávil jsem hodně času v lese, na táborech, byl jsem skaut. I přesto jsem v dospělosti spojitost s přírodou úplně necítil. Lákala mě spíš velkoměsta. Nyní je pro mě úplně nejvíc nebe plné hvězd, západ nebo východ slunce, řeka, moře, les, louka, rostliny, zvířata atd.

VEGETARIÁNSTVÍ A ZDRAVÁ STRAVA

Spousty lidí se mě ptá proč jsem přestal jíst maso. Přišlo to naprosto přirozeně. Určitě netvrdím, že tahle cesta je pro každého, nicméně já mám z toho skvělý pocit. Dříve jsem jídlo absolutně neřešil, ale jakmile jsem se o toto téma začal zajímat, našel jsem novou vášeň.

SPIRITUALITA

Před svým odjezdem jsem nikdy tento pojem neslyšel. Jak je to možné? Nyní je to pro mě úplný základ. Existuje tak moc spousty věcí, které se můžu učit. O lidském těle, o zákonu přitažlivosti, o vesmíru, meditace, dýchání.  Za dobu kterou jsem cestoval jsem navštívil nespočet seminářů osobního rozvoje, kurzů a  workshopů. Potkal se s nejrůznějšími učiteli, guru a šamany. Spiritualita se pro mě stala životní cestou.

TANEC

Před odjezdem jsem nebyl schopný tancovat bez toho, aniž bych byl opilý. Opravdu jsem tam měl velký blok. Poté jsem v Ubudu objevil spontánní tance a první dva, tři mi dost trvalo, abych se začal hýbat. Nicméně poté jsem začal chodit pravidelně a našel jsem v tou obrovskou hodnotu. Při tanci, kde je 150 lidí a všichni tancují naprosto bez zábran jsem se začal dostávat do stavů, kdy jsem naprosto vypl svoji mysl a dělal nové pohyby, které jsem nikdy nedělal. Nyní si život bez tance nedovedu představit.

JSEM SÁM SEBOU

Dříve jsem se hodně srovnával z ostatními. Ten má to a já ne. Ten je takovej a takovej. Srovnával jsem, soudil jsem. Dnes se srovnávám už jen sám se sebou. Mým cílem je být nejlepší sám pro sebe a mít ze sebe skvělý pocit. A co si myslí ostatní? To je jejich věc

NEBRAT VŠE TAK VÁŽNĚ

Věřím, že život je od toho aby se žil naplno. K čemu nám je si dělat starosti, strachovat se a nebo plánovat co bude až budeme staří. Žiji teď, přítomným okamžikem. Když se koukneme na děti, jak jsou šťastné, v naprosté přítomnosti. Snažím se na vše dívat s nadhledem.

POCHOPENÍ SYSTÉMU, JAK TO FUNGUJE

Proč se ve škole nikdo nezmiňuje o spiritualitě, o zdravém jídle a pozitivním myšlení? Proč nejsou všichni šťastní? Tyhle otázky jsem si pokládal a uvědomil jsem si, že pokud tady chceme něco změnit, nemá cenu se na tyhle věci focusovat. Stačí začít u sebe.

FLOW/SPONTÁNNOST

Miluji spontánní věci. Nechat vše plynout, nemít předem dané plány. Jet někam a nevědět kam. Dělat zrovna to, co je předemnou. Následuji pocity a i když to někdy logicky nedává smysl, jdu zatím co mi říká srdce

NAUČIL SE VNÍMAT TĚLO

Dříve jsem to vůbec neřešil. Dokonce příšloví, který jsem se řídil bylo: Život je jízda, kde je o to dostat tělo do hrobu zhuntované a hlasitě křičící, páni to byla ale jízda. Jízda to je daleko větší, pokud dodržuji zdravý životní styl. Teď vnímám co jím, jestli cvičím, jak cvičím, jestli relaxuji, jak dlouho spím. Dnes už je to pro mě základ. Přestal jsem také pít alkohol. Zkrátka dopřávat svému tělu nejlepší možnou péči a s vděčností se o něj starat.

 

Samozřejmě jsem při mém dobrodružství několikrát brečel a třikrát bylo opravdu blízko abych se nevrátil. Není to úplně jednoduché být někde úplně sám. Nicméně jsem tyhle časy zvládl a cítím, že mi dodaly spousty odvahy a sebevědomí. Nyní z těchto zkušeností čerpám sílu a energii.

Mé srdce mi řeklo, že je ten správný čas letět domů v tento čas do mého rodného města Šumperk. Takže se vracím po dvou a půl letech a uvidíme co vesmíre přinese

 

 

Pin It on Pinterest

Share This