Dříve jsem absolutně neřešil co jím. Klobásy, párky, zvířata, paštiky, pečivo, smažené věci, mekáče, čínské polívky, sladkosti… Neříkám, že je to špatné jíst tyhle „jídla“, spíše mě teď už konečně zajímá, jakou energii tahle strava dává mému tělu.
Je opravdu smutné, jak moc málo je u nás v Česku informací o zdravé stravě. Ještě více smutnější, jakým jídlem stravují školy děti. Samozřejmě více a více informací přibývá, většina z nás to ale pořád neřeší. Proč už nám ve škole neřekli, že jídlo nám dává energii?
Dřív mi to vůbec nedocházelo a jedl jsem zkrátka vše co mi chutnalo. Jestli jsem snědl jeden nebo dva sáčky brambůrků a zapil je colou nebo pivem, mi bylo opravdu jedno…

Poslední dobou pomalu zjišťuji jak moc je to, co jíme důležité. Nechci o sobě tvrdit, že jsem nějaký odborník na jídlo, to opravdu ne. Popisuje zde čistě jen svou osobní zkušenost.

MÉ TĚLO SI ŘEKLO SAMO – PROSÍM MASO UŽ NE
Před třemi lety mi mé tělo přirozeně řeklo, že je na čase přestat jíst maso. Cílem tohoto článku ale není obhajovat vegany nebo vegetariány, spíše popsat, jak moc to co jíme, ovlivňuje náš život. Jsem toho názoru, jestli člověk jí maso nebo ne je čistě na něm. Pak ale taky záleží na tom jaké maso a odkud, jí. Jak sami víte, to jak se dne zvířata chovají je opravdu k pláči. O tom ale asi až někdy jindy…

JÍDLO JE ENERGIE
Dokázat, že to tak opravdu je, ale není jednoduché. Jediná cesta jak tomu opravdu uvěřit, je to na sobě vyzkoušet. Z mé vlastní zkušenosti, jakmile jsem změnil svou stravu,věci pak lépe vycházejí, potkávám zajímavější lidi, přicházejí lákavější nabídky. Rozumím tomu tak, že jídlo navyšuje moji vibraci a to co vysílám, to přijímám. Vždy jsem se snažil na jídlu šetřit, dnes už vím, že to je ta nejlepší investice do sebe sama. Nedávno jsme natáčeli video ze skvělého veganského kurzu na Bali, kde zdravé jídlo bylo opravdu next level. Naše video zde:

To, že jídlo mi dává energii, jsem pochopil, až když jsem zkusil 5 denní detox, kdy jsme s dalšími třemi lidmi čistili svá těla a pět dní pili jen vodu a džusy. Byl to pro mě nepopsatelný zážitek a zároveň obrovský challenge. Stejně tak jak Kristine říká v našem videu, jídlo také ovlivňuje naše emoce, to jak se cítíme. Od této doby jsem se začal pomalu vzdělávat a přitahovat lidi, co jsou na podobné cestě myšlení. Osobně si myslím, že jsem od nějakého porozumění, jak jídlo ovlivňuje naši realitu opravdu daleko. Na druhou stranu ale taky vidím, jak moc jsem se ve stravování posunul. Třeba si z toho někdo něco vezme, to je proč tohle všechno dělám.


oblíbený gluten free veganský burger

Taky ale netvrdím, že to co jím je jen zdravé. Občas si nějaké klasické jídlo dám, nyní už ale cítím více, že takové jídla nejsou pro mé tělo to nejlepší. Navíc jsem také přestal pít jakékoliv minerálky, ve většině případů piji jen vodu a čerstvé džusy. Alkohol jsem také omezil na maximum, víno jednou za čas dám. Od té chvíle co jsem začal s tímhle životním stylem, jsem se také setkal se spousty lidma, kteří mě vůbec nechápou. Naštěstí jim rozumím také, protože kdyby zamnou někdo před pěti lety přišel a začal mluvit o věcech jako já teď, vůbec by mě to nezajímalo. Zajímali mě jen párty, poker a auta. To co tvořím dnes je pro lidi, kteří cítí, že život je o tom aby se rozvíjeli, co věří v něco vyššího, co věří, že všechno je možné. Pokud se na tuhle cestu dáte, připravte se na to, že vás okolí nějakou dobu nebude chápat. Postupem času si, ale přitáhnete lidi podobné vibraci 🙂

PÁR TIPŮ POKUD REZONUJEŠ A CHCEŠ ZMĚNIT SVŮJ JÍDELNÍČEK
1) OBKLOP SE LIDMI, KTEŘÍ JÍ ZDRAVĚ
Nejrychlejší způsob, jak se něco naučit, je být s lidmi, kteří už danou věc umí.
2) INTERNET
Na internetu je dnes tolik informací.
3) PŘIJEĎ DO UBUDU NA TO NEJLEPŠÍ JÍDLO NA SVĚTĚ
Můžeme zajít na oběd 🙂
4) ZKUS JÍST MĚSÍC ZDRAVĚ A POZNEJ SÁM JESTLI TĚ TO OVLIVNILO

Přeji hodně úspěchů na tvé cestě sebepoznání

Pin It on Pinterest