Každý z nás někdy zažil období, kdy nic neplyne, není dobrá nálada a na nic není energie. V životě to bude neustále nahoru dolů. Proč tomu tak je?

V mém životě mi už od malička říkali, že jsem až moc pozitivní člověk, že to ani není možné. S neustálým úsměvem na tváři jsem proplouval nevědomě životem. Tak mě alespoň vnímali ostatní, ale ve skutečnosti to bylo trochu jinak.

Uznávám, že pozitivou jsem opravdu naplněn. Ale není to tak neustále. Zažívám dny jako každý jiný, kdy to prostě neplyne a nic nedává smysl. Někdy si říkám, že se mi ta pozitivita vrací přesně naopak, protože se občas cítím úplně na dně. Navíc když kráčím po cestě, kterou tolik lidí nechápe.

Jednou se snažím šířit, to co jsem si uvědomil na cestách po světě a pak najednou otevřu internet, kde vidím, jak o mě vyšel hodně negativní článek na jednom nejmenovaném portálu a pod ním desítky komentářů, kde dokonce mluvili o tom, že by asi bylo nejlepší, kdybych na tom světě vůbec nebyl. V takových chvílích se vždy zamyslím a ptám se sám sebe – Má to vůbec cenu?

Jasně, že má. Tyhle zkušenosti jsou tady pro to, aby nás posilnili. V těchle chvílích nejvíce rosteme!

Před pár dny mi přišlo obrovské uvědomění, které bych s Vámi chtěl sdílet.
Dostal jsem se do situace, která se mi odehrála v životě už několikrát. Rok co rok se neustále opakuje, ať jsem kdekoliv. Vždy mě to dostane úplně dolů. Co jsem vždy udělal bylo, že jsem z téhle situace odjel někam, kde jsem to znal. Někam do bezpečí. Cokoliv abych se tomu nepostavil. Poté co jsem se od této situace utekl a byl na jiném místě, mi zase bylo dobře a já se cítil happy. Jenže najednou úplně stejná situace, akorát na jiném místě a s jinými lidmi, je tady zase. A já se opět ptám proč?

Moje mysl automaticky naskočila do módu odjezd. Hlas v mé hlavě mi říkal ,,jeď pryč, nebuď v tom, co ti je nepříjemné,,. A tak už jsem si opět plánoval kam zase odjedu s přesvědčením, že to je nejlepší rozhodnutí. Když jsem si chtěl koupit jízdenku z ničeho nic se mi vypl telefon a já si nemohl lístek koupit. Moji situaci jsem sdílel s pár mými blízkými přáteli a jeden z mých kamarádů mi napsal, že  pokud se chci naučit konečně tu lekci a pochopit to proč se to neustále opakuje, mám zůstat. A tak když jsem si přečetl tuhle zprávu a viděl jak se mi z ničeho vypl telefon, zrovna když jsem si chtěl objednat jízdenku, rozhodl jsem se zůstat a poprvé v životě jsem něco takového přijmul.

I když mi to logicky naprosto nedávalo smysl, rozhodl jsem se zůstat. Na začátku to nebylo úplně jednoduché, spíše až nepříjemné, ale potom jsem si řekl, ok tahle situace se opakuje z nějakého důvodu, co mě to má naučit? A začal jsem opravdu vědomě pozorovat a přijímat svou realitu s vděčností, že se to děje. V tenhle okamžik se všechno změnilo. Já si začal uvědomovat, tak hluboké věci. A když jsem pak šel spát, měl jsem radost sám ze sebe, že jsem se tomu konečně postavil a začal hledat odpověď v sobě a né někde venku.
Kdo by to byl řekl, odpověď a následné uvědomění, mi přišlo ve snu.

Už nějaký čas se zajímám o lucidní snění, prácí ze sny atd. Tu noc jsem měl jeden z nejlepších snů ve svém životě a přišla mi naprosto jasná odpověď, proč se tento vzorec v mém životě neustále opakoval a co s tím mám dělat. To co mi přišlo, považuji to za jedno z nejhlubších uvědomění.

Od té chvíle jsem se opět dostal do flow, dějí se skvělé synchronicity, potkal jsem úžasné lidi a opět jsem si manifestoval nové místo, kde můžu jeden týden tvořit 🙂

A proč to vlastně sdílím? Možná, že jsi v podobné situaci, kdy se děje něco, co ti je nepříjemné, co nechceš, čemu nerozumíš. Pokud s tím chceš něco dělat, zkus to přijmout. Ptej se sebe proč je tato situace nebo tato osoba v tvojí realitě. Co ti to má ukázat? Co se máš naučit? Jakmile to najdeš a ponaučíš se, všechno se změní.
Věřím tomu, co říká mayský kalendář, že v našem životě se opakuje stejný cyklus tak dlouho, dokud ho neuvidíme a nevezmeme si z něj ponaučení. Život je o tom, abysme se neustále učili a rostli.

Pro více hlubších myšlenek, sleduj mé nejnovější video

Shrnutí mého výletu kolem světa 2/4

Tak první díl včera byl jen tak na rozjezd, teď půjdeme trochu hlouběji :)Shrnutí mého výletu kolem světa 2/4

Zveřejnil(a) Ondřey dne 21. listopad 2017

Hodně štěští na vaší cestě sebepoznání

Pin It on Pinterest

Share This